2ne1 hakkında..Sıkıntı Çok..Rahatlamak Şart

Aslında yazıya bir sürü konu hakkında yazacaktım..Ama sonuna bir geldim bir sürü 2ne1 yazmışım..Bu kadar uzunluk yeter dedim ve 2ne1 yazısı olsun bu da ^^

2NE1 en sevdiğim kız grubu.
Ama bazı şeyler var ki can sıkıcı.. 2NE1’ın şu andaki durumu mesela. En son Falling In Love ve Do You Love Me singleları çıktı bildiğiniz gibi. Her ay bir single çıkacaktı,4 single’a tamamlanacaktı ama sanırım DYLM’nin beklenmeyen(!) başarısızlığı Eylül ayı single’ını erteledi.Ki Ekim’e girmiş bulunduğumuz halde Ekim single’ından da ses soluk yok. Önümüzdeki günlerde öncelikle Taeyang’ın solosu daha sonrasında da Bigbang single’ının geleceğini düşünürsek ben 2ne1’ı bir kaç ay beklemeyelim diyorum. YG Bigbang ile 2ne1 yarıştırmayı göze alamaz bildiğimiz üzere..Ama tabi Bigbang’le aynı anda promosyon yapmaları onların dikkat çekmesini sağlar..YG bu kozu da kullanabilir. Yaşlı tilki aklından kim bilir neler geçiyor,bakalım göreceğiz..Ama ondan önce gidişattan bahsedelim..

46dfl

2NE1 çıkış yaparken ‘dişi Bigbang’ olarak çıkış yaptı. Kimine göre bu lakabı hakediyor..Kimine göre öyle çıkmalarına rağmen Bigbang’den daha iyiler(!).. İkinci kesim söyleyenlere çok gülüyorum önce onu söyleyeyim. Benim düşüncem ise ‘birine benzetilmek’ kötü..Bence çok kötü.. 2NE1’dan beklentiler tabiki yüksekti..Ve çıkış yaptıklarında gerçekten bekleneni karşıladılar. Kpop kız gruplarının çoğunun aksine ‘tatlı kız’ imajı yerine feminist,badgirl havalı bir grup oldular.Bu da herkesin dikkatini çekmelerini sağladı. Şarkıları gerçekten farklıydı. ‘oppa oppa’ diye gezen şeker kız candyler yerine ‘seni umursamıyorum’ diyen kızlar fazlasıyla etkiledi tabi herkesi.. Bence çok güzel hit parçalara da imza attılar. Fire,I Don’t Care,bana göre en büyük hitleri olan I’m The Best, Lonely,Ugly vs gerçekten bakıldığı zaman ‘boş’ olarak değerlendirilip kötü olan şarkıları yoktu.. Dipnot:Eski albümlerini özlüyorum..
Her şarkılarının altında imza Teddy’nindi. Kendi şarkılarını yazmamaları bence 2ne1’ın en büyük sorunu. Bunu daha önce de defalarca demiştim değişik mecralarda. Bana göre kpop’da kendi şarkılarını yazanlar yani gerçekten yaptıkları müzikle kendilerini anlatanlar daha üst seviyedeler ve hakettiklerini alıyorlar. Herkesten bir söz yazarı bir bestekar olmasını bekleyemeyiz belki.Ama öyle olmadıkları sürece de öyle olanların seviyesine gelemeyecekler.Sadece 2ne1 için değil bu herkes için geçerli bir şey.
2ne1 en büyük hitleri I’m The Best’ten sonra istenileni veremedi. 2012’de çıkardıkları single ‘I Love You’ onlardan uzaktı. Onlar değildi. Onların söyleyeceği tarzda bir şarkı değildi.Herkes gibilerdi.. Ve beklenen etkiyi yapmadı tabiki.. Ama asıl çöküşleri I Love You ile olmadı.. Uzun süre beklenen albüm,sürekli ertelenen tarihler,sonrasında gelen CL solosu derken,arada çıkardıkları full autotone Will.i.am şarkısı vs evet hiçbiri güzel bir etki bırakmadı tabiki. Daha sonra single haberi geldi.. ‘Falling In Love’ adını ilk duyduğumda da ‘ne bu yine mi aşk meşk hani farkınız?’ demiştim.. Ama bana göre Falling In Love dinlemekten hoşlandığım bir şarkı. Kötü diyemem.. Ama işte 2ne1 değil,sorun bu. Falling In Love’ın etkisi biraz daha iyi oldu..Çünkü uzun zamandır bekleniyorlardı ve herkeste bir merak vardı. Blackjack olmayanlar da dinledi vs derken programlarda ödüller de kazandı yine.. Ama kimseyi tatmin eden bir şarkı olmadı. Herkesin dediği ‘Eski 2ne1 şarkıları gibi değil’ … Eski 2ne1 tarzı kendi ayakları üzerinde duran kadın imajı verirken Falling In Love adı üzerinde aşka ihtiyaç duyan kadınlar üzerineydi.Ve anlam olarak da çok albenisi olan bir şarkı değildi. Sonraki ay çıkan DYLM ise FIL’e göre baya bir fiyasko oluşturdu. Çünkü M! Countdown’un bir hafta SM ile dargınlığı sonrası EXO ve f(x)in sahneye çıkmamasından fırsat tek bir ödül kazandı DYLM. O program ödülleri benim için çok bir şey ifade etmiyor doğruyu söylemek gerekirse.. Ama DYLM listelerde de hep düşük sıralardaydı. Doğru düzgün son 2’ye 3’e kalamadı bile. O sıralarda EXO ve f(x) yarışıyordu ki şarkıları çıkalı uzun süre olmuştu,DYLM o şarkıları unutturacak etki yaratmadı. DYLM’yi bir çok şekilde pazarlamak istese de YG olmadı tutmadı. Listelerde kalamadı bile. Goodbye stage diye duyurdukları sahnelerden sonra bile sahneye çıktı kızlar..Ama çırpınışlar yaramadı.. Ve 3.single da şu anda bilinmeyen bir tarihe ertelendi. FIL’in etkisinin sadece merak olduğu anlaşıldı. Bir de DYLM çıkacağı zaman ITB gibi olacak dediler..YG neyi çok övdüyse onda hayal kırıklığı yaşamadık mı zaten -Bigbang dışında diyip susuyorum hem Ri hem GD’nin albümleri YG’den övgü aldı ve ikisi de hakediyordu^^-
2NE1’ın toparlanması şart..Listelerde gerilemeleri değil tek kötü şey çünkü.Bir çok duyum geliyor ki herkes farkında konser biletleri satılmıyor,etkinliklerde çok fan olmuyor vs. En son geçen gün alışveriş merkezi gibi bir yerde mini konser verdiler.. Biletsiz bir konserdi..Ona rağmen gelen insan sayısı çok azdı.. Bizim Cevahir alışveriş merkezinde biri hokkobazlık yapsa-tanınmadık biri- o kadar kişiyi topluyor orada düşünün yani..
2NE1’ın düzelmesi için aslında bir hit şarkı yeterli gibi geliyor..Ama Teddy’e ilham gelmiyor sanırım..Korkuyorum ki yakın zamanda GD sıkıştırılacak ve GD imzalı bir şarkı gelecek 2ne1’dan..Neden korkuyorum diyorum çünkü 2ne1’ın Bigbang’e sırtını dayamasını istemiyorum artık. 4 yıl oldu çıkış yapalı artık bir kendileri olsunlar.. GD imzalı bir şarkıyla çıktıklarında o şarkı GD yazdı diye indirilir,dinlenilir aynı CL’in klibinde GDYB olduğu için izlenme oranlarının fazla olması gibi.. Yani başarı onların olmaz yine.
Daha fazla bir şey de söylemek istemiyorum,çok defa konuştuğum için bu konuyu yoruldum sanırım:D
*İkinci bir konu olarak yine 2ne1 bağlantılı bir şeyden bahsedicem.Çok uzun olmayacak bu ^^
CL’in GD’nin ROD sahnesinde olacağını biliyorduk,bahsetmiştim de..İstemediğimi vs de..Ama biz ROD’u söyleyecek diye korkuyorduk,sesinin o şarkıya uymayacağını düşündüğümüzden..Korktuğumuz olmadı çünkü sahnedeki CL olsa da ses CL’in değildi..
Dinlemek isterseniz videoyu da şöyle koyayım

Evet Lydia’lı versiyonu hani o çok sevdiğimiz versiyonundan bir farkı yok değil mi?Evet yok..Lydia’nın sesine hafif bir CL tınısı eklemişler..YG de bizim gibi düşünmüş olacak ki bu yola başvurmuş işte..Ama tabi anlamamak mümkün değildi bunu..Herkes farkında yani olanların.. CL performansta tek bir ses çıkarmıyor,tek bir saniyesini canlı söylemiyor farkettiyseniz..Normalde hiç değilse bir kaç yerde bile olsa mutlaka canlı kısımlar söyleyen birinden bahsediyoruz.. YG oyunlarıyla kandırmaya çalıştı ama kanmadık.. CL’i GD’nin yanında ROD gibi bir şarkıda performans yaptırdılar,mutlulardır..Lydia olsaydı performanstaki daha mutlu olurdum ama performans rahatsız olunacak bir perf değildi.Ne kadar elele tutuşmaları ilk başta gereksiz gelse de şarkıya uygundu sonuç olarak^^ CL’i çoook sevdiğimi belirterek son defa söylüyorum ki artık herkes GDCL olayından bıktı. YG bir son ver lütfen canım…
Bu yazıyı yazmaya başlayalı 10 günden fazla olduğu için bu performanstan sonraki hafta GD Lydia ile sahneye çıktı..Ah çok hoş bence^^
Bence Lydia sahneye çok yakışıyor.
Yalnız bu performansta şöyle bir şey var. Lydia’nın tarzı CL’e çok benzetilmiş.. Tamam benziyor ama Lydia’yı az çok tanıyanlar normal tarzının da çok uzak olmadığını bilirler.Hatta ilk başta CL zannetmişler ve arama listelerinde CL üst sıralarda olmuş.
Ki bu çok ironik değil mi sizce de?? Sonuçta seslerden tanıyamadılar demek..Bu da CL performansındaki o oyunu daha iyi açıklıyor.Neyse daha fazla yorumu sizlere bırakıyorum^^

*3.herkesin merak ettiği şey!!! Açıklıyorum buyrun okuyun lütfen..
DARA’YI NEDEN SEVMİYORUM???
Lütfen hakaretle gelecekseniz bloga gelmeyin..Çünkü bu zamana kadar bu konu yüzünden yeterince hakaret yedim:D Gerçi yorumlar kapalı da değil,ben görene kadar siz hakaret içeren yorumlarınızı sıralayadabilirsiniz..Neyse ben başlıyorum..

hxAg2

1.DARA YETENEKSİZ!!!
Aslında bu Dara’yı sevmememde en az etkili olan şey.. Ama başta yazıyorum..Dara yeteneksiz.. Dara şarkı söyleyemiyor,Dara dans edemiyor..Dara hiçbir şey yapamıyor..Ama bu belli başlı sevmemem için bir neden değil..Sonuçta Kpop’da bir çok idol seviyorum ve hepsi yetenekli değil..Yeteneksiz olduğu halde grup biasım olan isimler bile var..Ama bunu yazmamın bir nedeni,dolaylı yoldan bir şekilde Dara’ya antipati kazanmamım nedenlerinden..
Ben yeteneksiz dediğimde ‘ama çok çalışıyor,yeteneğini geliştirmeye çalışıyor..O bile ben yeteneksizim diyor’ diyenler oluyor..Lafım size sevgili gençler;Dara eğer gerçekten çok çalışıyor olsa bu konuda 4 yıl önceki Dara’yla şimdiki Dara aynı olmazdı..Sesi mükemmel olmayabilir,ama hiç değilse sesini kullanmayı öğrenirdi.. Ama Dara Fire’da nasıl kusunç bir şekilde şarkı söylüyorsa,DYLM’de de öyle kusunç şarkı söyledi..Ve devam ediyor..Canlı performanslara değinmiyorum bile.. Detone ola ola ola bir hal oluyor.. Mesela çok sevdiğim Lonely şarkısının performanslarını dinleyin..Öyle bir şarkıda bile detone olabiliyor..Ben size bir örnek göstereyim çok istiyorsanız;

Ben çok çalıştığına falan inanmıyorum..Kendisi SNS kraliçesi ya hani(!) ne zaman gördük stüdyoda bir fotoğraf??2ne1TV’de de her zaman nerede muzurluk(!) orada Dara.. Hiçbir zaman boş zamanımı sesimi kullanarak değerlendireyim diyen bir insan yoktu karşımızda..Yani ‘çok çalışıyor’ demek kadar saçma bir şey yok bana göre..Dediğim gibi öyle olsaydı eğer 4.5 yıl önceki sesiyle şimdiki sesi öyle olmazdı..Bunun en iyi örneğini Bigbang’de görebiliriz..Hepsi çıktığında da iyilerdi ama çıkış parçaları La La La’yı dinleyin,bir de son şarkılarından örnek bir Blue dinleyin..Hepsindeki değişimi açık açık görün..Ya da 2006’dan 2013’e her sene ayrı şarkılarını dinleyin..Hepsinde ama hepsinde nasıl değişiklikler olmuş,görün..
2ne1 diğer kızları için de geçerli bu durum bence. Bom’un We Belong Together’daki haliyle son hali aynı değil..Ya da Minzy I Don’t Care ile DYLM’de aynı söylemiyor..Ya da CL vokalini daha çok geliştirmiş durumda..
Dara’daki durum ne biliyor musunuz?Dara defalarca kendi de dedi ‘ben yeteneksizim’ diye..Bunu diyerek de aslında hani birilerinin saygısını kazanıyor,bana yapmacık gelirken..’Kız bile böyle söylüyor,ben ona saygı duyarım’ diyen bir çok insanlar karşılaştım mesela..Dara’nın bunu söyleyiş amacı da bu..Ve ‘ben grubun yüzüyüm’ zaten mantığını güdüyor kesinlikle baby face’imiz!!!
Ve evet bir çokları maalesef bunu yiyor.. Ama bana saçma geliyor..Gerçekten bir gelişme görebilseydim belki her şarkı söyleyişinden sonra bu kadar laf söylemezdim..
Ve ‘en az etkili’ dediğim halde neden bu kadar uzattım bu maddeyi..2ne1 hala benim en sevdiğim kız grubu. Ve bence ‘en yetenekli’ kız grupları arasındalar.. Her ne kadar ‘YG=yetenek’ olayını çoğu kişi ‘öyle bir şey yok dese’ de artık..Bakıldığı zaman diğer şirketlerden daha çok yetenek barındıran bir şirket YG.Tamamen yeteneğe bakmadığının en açık örneği Dara ama genel anlamda kaliteli işler yaptığı da bir gerçek. 2ne1’daki diğer 3 kızın yetenekli olduğunu düşünüyorum,onları dinlemeyi,izlemeyi seviyorum.İşleri hoşuma gidiyor..Ama Dara bunu bozuyor..Bana göre Dara 2ne1’a yakışan bir imaja ve yeteneğe sahip değil..

2.DARA yapmacık bir insan….
Kimine göre Dara dünyanın en sempatik,en doğal insanı olabilir..Ama 2ne1’ı yakından takip eden,her şeyini bilen,programlarını,performanslarını vs her şeyleriniii yakından takip eden bir insan olarak kendimce yorum yapabileceğimi düşünüyorum.. Bana göre Dara yapmacık…2ne1’ı ilk tanıdığım zamanlarda Darabiased’dım..YG’den ilk tanıdığım insan Dara’dır mesela..Yani gerçekten seviyordum.. Mesela Bom ve Minzy çok sevmezdim,CL çok ortadaydı vs.. Sonra dediğim gibi tanımaya başladım,2ne1TV izlemek başta olmak üzere bir çok programdı,şuydu buydu derken…Diğer kızlara olan sempatim tavan yaparken,Dara’ya olan sevgim gittikçe azaldı..Azaldı..ve azaldı..
Neden yapmacık geliyor?
Mesela 2ne1TV’den örnek vereyim..O programı izleyene kadar CL’in sadece sahnede ‘cool leader’ olduğunu düşünüp tatlı tarafını bilmezdim.. Ama o programla beraber gerçekten şeker bir insan olduğunu farkettim..Şebeklikler yapabiliyor..Ve şöyle de bir şey var bu onun üzerinde sırıtmıyor..En büyük şey bu aslında..CL sahnede cool tavırlarıyla ya da sahne arkasında şeker tavırlarıyla ikisiyle de sırıtmıyor..Doğal geliyor insana..
Ya da Bom.. Bom herkesin dediği gibi 4D bir insan hatta 4D’den 8D’ye geçiş yapan bir insan..TOP ile beraber dünyaya inmiş iki uzaylı,ya da ‘yetişkin bedene hapsedilmiş 5 yaşındaki çocuklar’ onlar..Bu tanımlamalar bile Bom’un nasıl bir kişiliği olduğunu ortaya koyuyor aslında..
Her an birilerine şiddet uygulayabilen,yemek için umulmadık şeyler yapan,saçma sapan hareketlerle yanağını sıkmak istediğin bir bebeğe dönüşen biri Bom. Ama sahnede farklılaşıyor ve şarkısını söylerken ne kadar şeker bir tarafı olsa da yapması gerekeni yapıyor..
Ama Dara.. Yemin ederim izlerken ağzına iki tane vurasım geliyordu 2ne1TV’de o derece yapmacıktı gözümde.. Sürekli tatlı olmaya ÇALIŞIYOR!!! Bu çalışma çok net anlaşılıyordu.. Doğal durmuyordu üzerinde..Bu tatlılıkla alakalı yapmacıklık.
Duygusal yapmacıklığı da var..Mesela 2.sezonun bir bölümünde ‘Can’t Nobody’ MVsi çekilirken ‘ben yapamıyorum,ben kötüyüm’ vs diye ağlamaya başladı..Eee be ….-ne desem bulamadım kendiniz tamamlayın burayı- evet kötüsün de yaani o şarkı zaten kaydedilmiş öncesinde sonuçta..MVyi çekerken mi geldi aklına..Ağladı ağladı..Hadi YG geldi ‘aptal gibi görünüyorsun’ dedi,kahkaha patlattım ben de:D
Size göre olmayabilir ama bana göre Dara gördüğüm eeen yapmacık idol..O kadar net söylüyorum.
2.DARALINGLER
Aslında bu neden saçma gelebilir ama şunu çok net söylüyorum ki Daralingler kadar uyuz olduğum bir fandom yok!! 1. maddeyle de çok ilişkili bu aslında..Ben Dara hakkında yorumlar yaptıkça,ki hakaret içeren yorumlar yapmam, bana saldıranlar oldu.. İsmi lazım değil bir forum sitesinde yaşadıklarımı yazsam roman olur-ismi lazım değil dememin nedeni ismini açık etmek istemiyorum,şu anda zaten kapandı..Ve sadece kötü anılarım yok o sitede..O site sayesinde tanıştığım bir çok güzel insan da oldu;onları çok seviyorum bu satırı okuyorlarsa da ^^ o yüzden yazmaya gerek yok- Dara ‘A dedi’ desem,’sanane’ diyecek adamlar vardı,o derece düşünün.. Kendi fikirlerimi dillendiremeyince sinirleniyorum ben.. Dara’nın hareketlerini eleştirdiğimde ya da şarkı söyleyememesini eleştirdiğimde benim üzerime bana hakaret ederek ya da beni nakavt etmeye çalışarak gelen insanlar oldukça tabiki daha çok soğudum Dara’dan.. Bu durumu sevmiyorum..İyi ya da kötü eleştiriler yapılabilmeli.. Ki bilen bilir beni..Sevdiğim idolü sevmeyenlerle ya da sevdikleri idolleri sevmediğim insanlarla gayet iyi muhabbetler kurabilirim..Herkes benim gibi düşünmek zorunda değil sonuçta..
Neyse öyle işte..Bu konuyu çok uzattım..
Antipatik geliyor Dara bana günden güne..Ve korkarım ki öyle devam edecek..

Bu yazı da artık burada sona ersin bence.. Fazla uzattım..Zamanı da fazla uzattım..Bir sonraki yazıma kim öle kim kala..Belki de hemen bugün gelir kim bilir..Konuşmak istediğim bir kaç şey var çünkü aklımda..Mesela WIN!! (:
Hadi sağlıcakla kalın..^^ Buralarda bir yerde beni okuyan varsa lütfen bir el etsin^^

Reklamlar

2ne1 hakkında..Sıkıntı Çok..Rahatlamak Şart” üzerine 30 yorum

 1. çok çok iyi bir yazı olmuş..2ne1 İn eski tarzı yok..aslında en büyük sebep YG nin çok fazla ara verdirtmesi..ve tarzlarını bozmaları..eski şarkılarını hala bıkmadan tekrar ede ede dinlerken DYLM ve FIL tamamen hüsran oldu..bangr bangır agır müzik sesleri ile ritimlere kapıldıgımız şarkılar olmadı…şarkı yazma konusunda yine Yg ye suç bulacağım..neden mi ? en başta kendi şarkılarını yazmalarını belirten bir kural koysaydı ki sevgililerine kadar karışıp bu kuralları unutmuyor..belki o zaman kendilerini söz yazma konusunda geliştirebilirlerdi..CL olmazsa BOM, Bom olmazsa Minzy..hiç birinde mi yok söz yazma şarkı yazma yeteneği.?? tamamen hazıra alıştırılmalarının nedeni bu şarkı sıkıntısı çekmeleri..CL in TBF in sözleri çok saçma iken LEE Hİ nin Rose şarkısı için yazdıgı Rap kısmı gayet hoş ve anlamlıydı..kısacası kötü yaza yaza iyi söz yazmayı öğrenebilirlerdi.BENCE. Gd ve R.O.D şarkısının sergilenmesi konusunda duyulduğu anda CL i topa tuttu herkes..ki teklifi götüren Gd NİN kendisiyken ve kimilerinin dediğine göre de Lydia LA da oldugu için..neden CL, GDCL SKYDRAGON vs vs ve reklam amaçlı deniliyor ki katılmıyor da değilim..ama CL li performansı da Lydia lı performnsıda izlediğimizde CL in sahne duruşunun Lydia nın kinden farklı oldugu aşikar..belki Lydia yı çok ekranlarda görmediğimizden bana öyle geliyor ama CL ile olan ROD. dünya gündemine sokacak kadar takip edildi izledindi..Lydia ise aynı etkiyi veremedi..şarkının arka fonunda ki Lydia sesi için gerekli acıklamayı yapmıssın deginmiyorum bile çok saçma olmuş LYdia da CL görünümü,CL de lydia sesi blah blah..ve son olarak SANDARA PARK.. içselleştirmiş olduğu fazla mıck mıck tavırlarını begenmiyorum ama çok takmıyordum da..ama sahnede cidden basit duruyor..dans edememesi şarkı söylerken detone olması olmuyor..kendisni toparlamalı diyeceğim ama bu saatten sonra bu da çok zor..YG nin canına TAK edene kadar devam edecek kızlar..sonrası tekmeyi basacak bir bir . şahsen CL i çok çok severim 2ne1 ile ilegilenmemin tek nedenidir kendisi ama Eleştirince de yerin dibine sokmasını bilirim ..aynı şeyleri DARALİNGlerden bekliyorum..illa seveceğiz begeneceğiz diye bir kaide yok..herkesin kendi şahsi fikirleri..neyse güzel ve anlamlı bir yazı olmus fikrimi belirtmeden geçmek istemedim 😀

  • Öncelikle teşekkür ederim yorum için ^^
   Bu şarkı yazma olayında bütün suçu YG’ye veremiyorum nedense..Sonuçta isteseler yazarlardı. Bigbang Documantary’de ya da şu anda WIN’de görüyoruz YG bu konuda kısıtlama yapmayan bir şirket. Kendi şarkılarını YG’nin önüne sunduklarında bir sorun oluşacağını sanmıyorum.Ve hepsi uzun trainee zamanı geçirmiş.Bu biraz kızların tembelliği geliyor bana. Sırtlarını bir yere dayamak daha kolay geldi gibi.
   CL’in Rose rapi de mükemmel değildi ama idare ederdi.Leaders’da ya da TBF’deki rapleri ise konuşmaya değer değiller resmen..Ki aslında bir rapper olarak en çok CL’e üzülüyorum desem yeridir.Bir rappersan eğer kendi rapini yazman gerekiyor. Rapperlık daha farklı bir olay çünkü. Bir atışma,bir sataşma,kendini anlatma vardır rap müzikte..Ama CL Teddy’nin anlatımını söylüyor..
   Daralingler ah canlarım(!) hiçbir zaman öyle bir fandom olamayacaklar:D:D

   • kesinlikle tembellik..bunun ceremesini çekiyorlar zaten suan…sürekli şarkı yazsalar belki iyi birşeyler ortaya koyabilrilerdi..ama Teddy’e dayanmış durumdalar ki CL bir röportajında kendi şarkılarınızı yazmıyor musunuz tarzı bişey sorulduğunda – bizim için bunu yapan var o yüzden yazmıyoruz gibi bişey demişti.orayı okurken dedim bunu diyorlarsa hiç yazmazlar…onlarda var belki suç ama onlara bu rahatlığı verenlerde de hata olduğunu düşünüyorum..her neyse yeni single bizi sevindirir umarım 😀 ergen fandom olmamak gerek 😀

 2. Ya gerçekten çok haklısın yazılarını okurken büyük keyif alıyorum genelde pek kız gruplari dinlemiyorum 2ne1 den aadece FIL, DYLM i love you dinledim ama en sevdiğim kız grubu 2ne1 tarzlarına bayılıyorum lütfen devam et yazmaya uzun uzun yaz bitmesin ♡

  • Teşekkür ederim yorumunuz için^^
   Yazı yazmak çok zaman alıyor ama ben de daha çok yazmak istiyorum^^
   2ne1 eski şarkılarını dinlemeni de öneririm. Saydığın 3ünden çok daha iyi şarkıları var(:

   • sikerim lan sen oruspuya bak kızmısın lan sen kaltak dara çalışıyo anladın mı senin sesin o kadar güzelse git o ses türkiyeye katıl yarrak mla bak ya daraya laf söylettirmem siktiğimin bigbangi CLnin de sesi çok güzel ya çirkin domuz yağı katılmış gereksiz insan oruspu kancık yarrak siktiğimin yarrağı darayla iligili yazdıklarını sana yalatırım yutarsın bok olarak çıkarırsın

 3. Öncelikle bu kadar geç yazdığım için sorry TT
  2NE1 benim de en sevdiğim kız grubu. Daha doğrusu fanı olduğum tek kız grubu. Ama gidişatından bende hiç memnun değilim. Singleların tutmaması, singledan çok albümün diğer şarkıları olma havası yüzündendi bence. Eğer 4 single yerine mini albüm yapsalardı daha iyi olurdu. Kasım’ın ortasına geldik hala tık yok! BB soloları arka arkaya gelmişken 2NE1’ı çıkarmak intihar olur. Bana göre 2NE1’ın her şarkısı çok güzel. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Bence en iyi şarkıları bi seferde harcadılar. IATB, Lonely, Ugly.. Don’t cry bile FIL ve DYLM’den daha çok sevilmişti. Bunun sebebi tabiki o zamanki durumla da alakalı. 2NE1 ILY’da bence büyük düşüş yaşadı. 1 sene hiç iş yapmaması da üstüne eklenince FIL&DYLM beklenenin çok altında kaldı. Aşk temalı şarkı yaptıkları için değildi bence. Asıl sorun unutulmalarıydı. O kadar comeback hasretine herkes müthiş bir hit bekliyordu. Ben bir şarkıcının illa ki besteci olmasının, söz yazmasının gerekli olduğunu düşünmüyorum. Nasıl her besteci şarkıcı olamıyorsa her şarkıcı da besteci olacak diye bir kaide yok. Herkesin iyi olduğu şeyde ilerlemesi taraftarıyım. Kpopta zaten beste en son gelecek şeylerden birisi. Kpopta neyin-nelerin ön planda olduğu ortada malesef ki…

  Gelelim Dara’ya.. Aaahh seni o kadar iyi anlıyorum ki.. Ama senin kadar Dara’yı sevmiyor değilim. İçimde iyi şeyler var hala. Daralingler olmasa daha iyisi de olur da neyse… Dara şarkı söylemede yeteneksiz. Belki başka bir grupta olsa sırıtmazdı. 2NE1’ın güçlü vokallerinin yanında üstelik 2NE1’ın imajına tamamen ters bir üye olduğu için Dara sırıtıyor hem de çok. Sahnede 3 üye parlarken Dara’nın sahnenin tadını çıkaramaması, hata yapacak mıyım diye yaşadığı endişe, bunları apaçık belli etmesi vs. Dara her türlü bu grubun üyesi olmayı hak etmediğini gösteriyor. Dediğim gibi eğer başka bir grupta olsa bu sesle hiç sırıtmazdı.

  “Dara çok çalışıyor” peki madem öyle nerde bunun meyvesi? Dediğin gibi aradan kaç sene geçti ama hiç bir ilerleme yok sesinde. Kendine kattıklarını geçtim 2NE1’a katkısı olacak ne çalışmış? Vokal mi, dans mı?? Hala aynı beceriksizlikte değişen bir şey yok.. Mesela buna objektif bir örnek vereyim. Ben deli bir Shawolum biliyorsun. Yıllarca Minho’nun gruba yakışmadığını savundum. Ne ruh ne de yetenek açısından Minho SHINee’ye uygun değildi. Eski SHINee varietylerini izleyen bilir. Minho’nun “benim burda ne işim var, idol olmak istemiyorum” havası uzun süre devam etmişti. 4 üyenin yüksek standarttaki vokallerinin yanında -kimine göre rapi de becerememesi- grup içinde sırıtmasına neden oluyordu. Minho’nun grubun yüzü olması, yakışıklı olduğu için gruba alındığı herkesin bildiği bir şey. Ama Minho debuttan bu yana kendini öyle geliştirdi ki beni bile utandırdı. Rapini güçlendirdi, kendi rapini yazmaya başladı, vokalini yükseltti, rol yeteneğini geliştirdi, üstelik idol olmama havasından da kurtuldu. Ben buna çalışmak, kendini geliştirmek derim işte! Dara’da bunların kırıntısını bile göremedim. Bu yüzden benim için hala 2NE1’ı hak eden bir üye değil.

  Aslında yapmacıklığıyla ilgili söylemek istediğim çok şey var da kendime saklıyorum. Dara’nın yaptığı her şeyin altında “zaten yeteneği olmayan üyeyim o yüzden fanservicele kurtarayım” durumu var. 3 üye içerisinde Bom ve Minzy’nin doğallığını ayrı severim ama CL de çok tatlı. Bana göre Bom kpoptaki en doğal insanlardan birisi. Dara ise sanki her hareketini kameralara oynamak için yapıyor. Ne yapsam da olay olsa gibi.. Mesela iki parmağıyla yaptığı hareket.. O kadar uyuz oluyorum ki farklı olma çabasına.. SNS kraliçesi olayına ayrı gıcığım. Çünkü idollerin tuvalete gitse paylaşacak olma durumundan nefret ediyorum. Dara’nın haber olmak için sürekli paylaşımda bulunmasına, tutunacak başka dalı olmaması sebep malesef… Bu sadece Dara için değil tüm idoller için de geçerli. Daralinglere yorum yapamayacam. Kız ne yapsa beğenecek durumdalar. Onlara göre de biz o ne yapsa sevmeyecek durumdayız. Ama hiçte öyle değil. Sadece bana göre Dara başka bir grubun üyesi. 2NE1’ın tarzına, kalitesine ters bir üye. Bunun yüzünden “sen BJ değilsin”i ne kadar duysam da umrumda değil. Sonuçta ben 3 üyeyi Dara yüzünden kenara atacak değilim. Onlar istediklerini düşünsünler bana göre Dara 2NE1’ın kalitesinde değil..

  • Ne demek kuzu hoşgeldiinnn^^
   Ah biliyorsun düşüncelerimi..Uzun uzun anlattım bu yazıda da zaten..Ne diyebilirim kii^^
   Şu konuda bir şey söylemek istiyorum ama..
   Kpopda evet herkes şarkısını yazmak zorunda değil tabi ki yazmıyor da , ama bana göre yazan gruplar bir adım öndeler. En sevdiğim grup olan Bigbang bunun en basit örneği. Onun dışında yine bir Shawol olarak söyleyebilirim ki Jonghyun’un yazdığı şarkılar her zaman bir tık önde değil mi bizler için?bu onun gibi bir şey..
   Ve özellikle CL’in bir rapper olmasından kaynaklı kendi kısımlarını yazması gerektiğini düşünüyorum. Bir rapper kendi rap parçasını yazabilmeli.
   Rookielerden bile kendi şarkılarını yapanlar daha ön planda. Mesela geçen sene patlayan B.A.P..ki şirketleri küçük bir şirket.
   Ya da 2011de çıkış yapsada milyon tane talihsiz olay yaşamasına rağmen hala ayakta kalıp unutulmayan grup Block B.
   Farklarını ortaya koyuyor bence kendi şarkılarını yazan gruplar.
   Mesela ben hiçbir bigbang üyesini başka birinin yazdığı şarkıyı söylerken düşünemiyorum:D Hepsi saolsun şarkı yazabilme ve besteleme yeteneğine sahipler:D
   Mesela Winner da öyle olacak. Çocuklar şarkı yazmak konusunda WIN’de gördük ki iyiler..
   YG’deki sorun bayanlarda sanırım:D 2ne1’a neden aynı yaptırımı uygulamamış zamanında bilmiyorum.. Ki bakıldığında neredeyse 5.yıllarına girecek bir grupken 2ne1 istenilen düzeyde değil maalesef..
   Bu arada comeback geliyor kuzu görmedin sen sanırım:D
   Kızlar MAMA’da comeback yapacakmış..Gerçi daha onaylanmadı sanırım..Ama YG küfür yemeye alışık.. Taeyang geldi,TOP geliyor.BB single’ı gelecek..
   2ne1’ı yine bir BB’den yararlandırmaya çalışacak ama bakalım geri mi tepecek yoksa iyi mi etki edecek.. Çünkü bir kötü şarkıya daha dayanılabileceğini düşünmüyorum. Her konumda düşüşleri gözler önünde maalesef..
   Bir de Dara konusunda son bir şey.. Cidden antipatim tavan yapıyor yaptığı her hareketle..Bazen sevesim geliyor sonra yine bir şey yapmış.
   En son yine Applerların ağzına laf verdi uyuz.. instagram adıyla..
   neyse daha fazla bir şey demeyeceğim.Ben ne küfürler ne hakaretler yedim bu kız yüzünden:D
   BJ kabul edilmiyorum zaten çok da problem değil:D
   i’m fan of chaebomzy^^

   • Ben de anca yorum yazabiliyorum. 2ne1’i kız grubu bile diye ayırmıyorum direk fanı olduğum bir grup. Ayrıca her şarkısını sevdiğim resmen tek grup. CL’in solosunu es geçiyorum efendim. 2ne1’in kolay kolay toparlanabileceğini düşünmüyorum malesef. Ya hiç de eleştiri yağmurunu tutasım yok ki şimdi, comeback öncesi….I miss you’yu da seveceğim gibi duruyor….

    Ben kızlardan önce YG’ye çemkiricem. Bence kızları resmen harcadı resmen harcadı ağlayacağım…. Şaka bi yana kızlar biraz YG’nin cool dönemine geldiği içinde çok pis gümledi bana kalırsa. Ayrıca bu yurt dışına açılıcam hevesinin de kurbanı oldu. Ben şahsen YG’nin 2ne1’in bu düşüşünde çok büyük katkısı olduğunu düşünüyorum.

    Kendi şarkı ve bestelerini yapmamaları çok büyük problem değil. Benim için önemli doğrusu ama kpop için çok da önemli olduğunu sanmıyorum. O dünya da başka önemli unusrlar da var …..

    Bir de kız gruplarını erkek gruplarıyla pek kıyaslamak K- Pop dünyası için pek kıstas değil yaw. Bu konuya da ayrı uyuzum

    Ortada hala bir albüm yok sürekli yeni şarkı, yeni şarkı. Bu bana göre daha da kötü.

    Son olarak 2ne1 çıkışını çok iyi yapmış bir grup. Bu yüzden kendisini de aşmak zorunda gibi duruyor.

    Dara’ya hiç değinmek istemiyorum

    • 2ne1 YG’nin ekmeğini ballı ballı yiyen bir grup. Büyük bir şirkette,Bigbang gibi bir grubun ‘kız versiyonu’ olarak tanıtılan bir grup. YG kızlar için fazlasını yaptı bence.
     Reality showlara çok katılmasalar bile 2ne1tv vardı..Ki kızlar cidden reality’de iyi değiller. Running Man gibi bir programı bile hafiften sıkıcılaştırdılar diyebilirim.:D
     YG diyorum ya bence fazlasını yaptı,dünya turu bile yaptırdı kızlara..Ki yine para mevzuuna girmiş olucam birazcık ama biletlerin satılmamasını vs düşünürsek cidden iyi dayandı gibi geliyor bana.
     YG’nin katkısı tabiki var ama her suçu YG’ye atamıyorum ben maalesef bu konuda.. Kızlar da fazla rahattı..Çok rahat davrandılar.
     Şarkı yazmaları evet zorunluluk değil belki ama kpopda da olsa kendi şarkılarını yazanlar hep bir adım önde bence..
     Ki küçük şirketlerden çıkmalarına rağmen büyüyebilen gruplara bakıldığında hep bu tarz gruplar öyle olanlar.
     Ama bazıları da büyük şirket avantajına rağmen büyüyemiyor.
     Yeni şarkıyı ben de sevicem gibi duruyor ama yine hit olacak bir şarkı olacak gibi gelmiyor.
     Bir de şöyle bir şey var ki 2ne1 şanslı bir kız grubu..Mesela çoğu kız grubu fanlar tarafından ‘çok cici’ vs diye eleştiriler alır..2ne1’ın çıkışı farklıydı..Ve kpop’a yeni başlayanlar ya da yeni soluk arayanlar için ilk hedefti 2ne1.O yüzden çabuk patladılar..
     Ama kendileri gibi gruplar çoğaldıkça bunu yaşatamadılar..Bu da sadece YG suçu olamaz..
     Şöyle baktığın zaman erkek-kız grubu karşılaştırması yapmak istemiyorum ama bir durumda örneklemek için yapmam gerekiyor.
     Geçen sene performansları heeeep aynıydı..Bigbang de sürekli FB söyledi ama hiçbir performansı birbirinin aynı değildi.2ne1 ona verileni yaparak kendinden bir şeyler katmadı ve sıradanlığa gitti..Bu da tabiki düşüşlerine sebep oldu..
     Ya da YG bu sene 2ne1’ı o kadar çok yere gönderdi ki..Hep göz önündelerdi. Yurtiçi,yurtdışı bir sürü festivalde sahne aldılar.
     Bir bakıldığı zaman grup olarak kendilerinin biraz farklılığa gitmeleri gerektiği görüşündeyim ben.
     Grup olarak kendilerine verileni yapıyorlar sadece..Bu da sıradanlaştırıyor..Ki bu konuda YG’ye bir şey diyemeyiz,çünkü görüyoruz diğerleri yapabiliyor..YG SM gibi kısıtlayıcı bir şirket değil bu konuda..
     Albüm konusunda da dün de dediğim gibi hangi şarkılara albüm yapacaklar ki..
     Singleların durumu ortada zirveye gelemeden düşüşe geçti şarkılar.
     Albüm de satmayacaktı..Ve zaten ellerinde şarkı da yok..Bu taktik bu bakımdan iyi de geliyor aslında.
     Sonuç olarak her şarkının promosyonunu yaparak göz önünden de gitmiyorlar bir nevi.

 4. Selam.Ben blogu yeni keşfettim de 😛 Yazılarını okurken büyük keyif aldım şuan bütün yapacağım işleri bırakıp yazılarını okuyorum. Şöyle birşey var ve ben bunu rahatlıkla söyliyebilirim bütün şarkılarda Daradan nefret ettim aynı fikirdeyiz çok yapmacık gelmesi bir yana birde ortalıkta boş boş dolanması insanın gözüne çok batıyor.Mesela GoAway’de şarkıya lafım yok çok güzel bir şarkı ama ben nedense orda hiç Dara göremedim.Sesi çıkmıyor yani:D Canlı perf. gelirsek Bom’da olmasa Dara ne yapar?? Bu arada gerçekten çookk güzel yazıların varr ^o^ (Hepsini okumasam bile:)

  • Teşekkür ederim yorumun için^^
   Hep beklerim bloguma,şu sıralar maalesef çok yazı yazmıyor olsam da..Ama hareketlendirmeyi düşünüyorum yakın zamanda:p
   Dara konusunda diyecek birşey bulamıyorum ben artık,yaptığı herşey tabir-i caizse batıyor ve sosyal medyada fazlasıyla iğneliyorum:D bu yazıda da hafifletilmiş şekilde bir şeyleri anlatmıştım^^ teşekkürler(:

   • Evet,sık sık gelip okuyacağım.Gerçekten en yakın zamanda bir yazı bekliyorum.Ayrıca eski yazılarından okumadığım birçok yazı var hepsini okumayı planlıyorum tabiki de düşüncelerimi seninlede paylaşacağım yazarcığım 🙂

 5. evet gercekten yeni albüme sinir oldum, teddy nin kafasına bir şey olmuş, bu aralar adam votka ve birayı karıştırıp müziğe girişiyor herhal,!!!dara konusuna gelince tabi bu senin düşüncelerin, ama ben şimdide söylüyorum o kız ilk leri başlatandı, daha filipinde adamların müzik endüstrisi denen bir şeyi yokken, kız onca zorluğa rağmen çocuklar için şarkı yazdı peki şimdi kim ona destek çıkıyor derseniz işte onun şarkıları büyüyen çocuklar,filipin insanı
  dara hayatını öyle insanların yanında geçirdiki kız neyi nerde nasıl yapacağını bilemez oldu bu yüzden korede nasıl davranacağını muhtemelen bilmiyordu, ve bu yüzden kendisine özgüveni olmayabilir ama şimdiye gelirsek emin ol, senden benden daha iyi…ve senin sözüne gelirsek devamını nye yazmadın?? .
  ewet beceriksiz olabilirim, ama ben her zaman en iyİsini yapmaya çalışıcağım,çümkü ben güçlüyüm
  vee senin konuna gelince haklısın daranın sesi tatlı bu yüzden 2ne1 yakışmıyor
  ve ben inanıyorum o herzaman için sahnede olması bilene insanı rahatlatan birisi,
  geçenlerde birisinin dara ile ilgili düşüncesini okumuştum çok güzel özetlemiş
  Sandara parkı kimdir? Luneta Park kuzeni, MacArthur Park? Rizal Park? Otopark?Tüm dünyada pek çok park vardır. Ama sandara seni gülümseyen eğlenceli, şakacı olan tek parkdır.

  • Aslında daha fazla söyleyebileceğim bir şey yok.Bu yazıda fazlasıyla açıkladım sanırım.
   Yorum için teşekkür ederim^^
   Dara konusunda ise maalesef bana sıcak gelmiyor,yapmacık ve itici. Niye öyledir,neden vs çok da ilgilenmedim..Bana gösterilene baktım ve bu benim hoşuma gitmedi;)

 6. Merhaba!! :3

  Sonunda BJ bir blogger! :”)

  Açıkçası herkesin 2NE1’nın eski 2NE1 olmadığını söylemesinden bıktım. Çünkü haklılar ve grubun geleceği beni endişelendiriyor. Hem de hiç olmadığı kadar… Doğrusu 2NE1’nın üyelerinin hiç biri kendi alanında en iyisi değiller (evet CL’in rap’i dahil) ama belli bir kıstasın da üstündeler. Onlar bugün 2 kez dünya turuna çıkan ilk kız grubu iseler, bunun sebebi sahne şovlarındaki başarıları, karizmatik imajları ve özgünlükleri. Şarkıları da bir zamanlar bu özgünlüklerinin parçasıydı.

  Ama artık değil…

  YG mutfağında sıkıntılar var. Grup idarelerinde zorlanıyor alenen. BJ’lerle de resmen dalga geçiyor. Bir full albüm istiyoruz sadece… Kaliteli şarkılardan oluşsun mümkünse. -_- DYLM kadar “iğrenç” bir 2NE1 şarkısı dinlediğimi daha hatırlamıyorum. FIL bir nebze iyiydi yine. I Love You’da benim 2NE1’a çok yakıştırdığım bir parça. Pek tabii 2. bir Lonely olabilir gözümde.
  Bir de üyelerin yetenekleriyle ilgili içimi dökeyim hfgfjfd

  Bom sanırım diyaframını kontrol etmede sorun yaşıyor çünkü canlı performansları cidden kötüleşmeye başladı. Acilen bir çözüm yoluna gitmeliler bence. Çünkü vokal işini resmen Minzy ve CL omuzluyor.
  CL’in rap’i hemcinslerinin arasında kesinlikle en iyisi değil. 10 yıldır falan hiphop-rap kültürünün içerisindeyim ve bu söylediğime kalıbımı basarım. İyilerden biri, kendine has bir tarzı var. Ama en iyisi..?
  Minzy… Here comes ma baby! (kafiye fdgjhjhg) Grubun geleceği. Bir visual ya da variety uzmanı değil belki ama içlerinde en çok potansiyele sahip üye. Dans edebiliyor ki alanında en iyi kadın aydıllardan biri bence. ŞARKI SÖYLEYEBİLİYOR! MR Removed versiyonlarında Missing You’nun bence açıkça görebiliriz bunu. Rap yapmıyor ama bu biraz çalışsa yapamayacağı anlamına da gelmiyor fghffdg

  Dara konusu… Dara’yı çok severim ama öyle abartılı bir biçimde değil. Trolllüğünü seviyorum onun. 😛 Ama iş yeteneğe geldi mi… Dara cidden yeteneksiz. Bir çok idol gibi. Dans edemiyor, şarkı söyleyemiyor ama 2NE1’nın müzik dışı çalışmalarında da gruba en çok para kazandıran üye o ve bence YG Dara=Para olarak gördüğü için gruba aldı. Şovlarda sevilen aranılan bir isim, bir dolu reklam anlaşması var, Kore’nin en güzel kadınlarından sayılıyor, seveni çok anlayacağınız ve YG’ye para kazandırıyor en önemlisi. Ayrıca kanımca 2NE1’nın Clap Your Hands’i gibi boö autotonelu şarkılara yakışıyor dhgfbhjdf

  Üyelerin kendi işlerini yapamaması da bir sıkıntı tabii. Yeun, LE, Hyuna ve daha niceleri bırakın kendi kısımlarını tüm şarkıya söz yazıyorlar ya da besteliyorlar. 2NE1’da görmek istediğim şey bu. Teddy’nin şarkıları değil -artık.

  Destan yazdım sanırım dgshds Kenara çekil Manas ben geliyorum! 8|

  • Teşekkür ederim yorum için^^
   Dara=para olarak görmüş olsa bile düzgün para kazandıramadığı da bir gerçek.
   Dara gereksiz olarak kalacak hep gözümde maalesef.
   2ne1’ın toparlanmasını istiyorum bakalım yeni dünya turu ve albümle olacak mı o.O

 7. Her konuda kesinlikle haklısın,ama Dara’yı sevmeme konusu beni cidden çok üzdü. O kullandığın kelimeler beni üzdü. Ben 2NE1’ı ilk tanıdığımda Bom’u sevmiştim Dara’ya antiydim. Yeteneksizin tekiydi anca ağlamayı biliyordu ve anca şirindi. Böyle düşünüyordum ama son zamanlarda Dara hoşuma gitmeye başladı. Do You love me’de sesinde bir değişiklik görmedim. Çalıştığına inanmadım ama yeni albümde bence sesini çok güzel düzeltti. Ben yeni şarkılarda Dara’yı dinlediğimde 2NE1 grubunda olmayı gerçekten hakettiğini düşündüm. 2NE1 Tv izlediğimde bende seninle aynı şeyi düşündüm ama şöyle bir şey varki; Dara gerçekten geçmişini çok kötü yaşadı. Gülmeyi ve şirinliği hakediyor bence. Tabi bu benim düşüncem.^^ Yeni farkettim burayı bilmem kaç ay sonra yazdım ama olsun. *-*

 8. Umarım CRUSH albümü hepinize cevap olmuştur..Oturduğunuz yerden ben Blackjack’im diyerek 2NE1’a laf atıyorsunuz..Yazıklar olsun size be !! Dara’nın nasıl bir insan olduğunu bilmeden yadırgamak kolayınıza geliyor değil mi? Yok Dara’yı seviyorum ama itici ve sevimsiz .. Allah aşkınıza sadece yazı yamak için yazmayın birazcık düşünün ve araştırın .. Eğer biraz düşünme yetin olsaydı bu yazıyı yazmadan önce gidip 2NE1’ın canlı performanslarını dinlerdin..Size sadece acıyorum..Biz ‘gerçek’ blackjack’ler olarak halimizden de 2NE1’dan da memnunuz ..Sizin gibi popi olmak için bir yerlerini yırtan Blackjack’lere ihtiyacımız yok…

  Dara yapmacıkmış , CL canlı söyleyemiyormuş, 2NE1 Big Bang adı altında ün kazanıyormuş hay Allah’ım ya ne güldüm :))) Acınası …

  • Yazıyı düzgün okuduğuna emin misin? Crush albümü kapak falan olmadı. Dara hala berbat söylüyor. Yazıda dediklerimin hala arkasındayım yani..
   Ve emin ol senden çok daha fazla biliyorum 2ne1’ı,performanslarını.. Bu yoruma cevap bile vermeye değmez ama .. Beğenmiyorsan okuma,basit.

   • Crush kapak falan olmadı demek o kadar belli ediyorsun ki ashaksd lan ne güldüm he sen oturduğun yerden Dara nın yeteneksizliğinden sesinin kötülüğünden bahsediyosun ya o da her gün çalışıyor hani. Sen burda oturduğun yerden birşeyler zırvalarken Dara her geçen gün hayatını daha da iyi yerlere getiriyor ve emin ol ki olduğu konumu en çok hakeden insanlardan biri. CL canlı söyleyemiyormu askjdakdf git ve dünya turlarını iyice izle diyorum başka birşey söylemeye de gerek duymuyorum oksijen israfısınız yazık yahu. Beğenmiyorsan okuma ne demek peki karşıma çıkıyorsan ne yapacağım? Senin sevdiğin bir idol olsa aynı şeyi yapmayacaksın sanki gelmiş burda konuşuyorsun.

   • benden iyi mi biliyorsun 2NE1’ı ? Bilseydin bu yazının ”y” sini yazamazdın !! Sana cevap bile yazmazdım da konu 2NE1 olunca dayanamadım.. Sen kendi ses kriterine göre niye millete laf atıyorsun? Hadi böyle düşünüyorsun niye yazıyorsun ? Dara gayette güzel söylüyor şarkılarını sen merak etme !! Git biraz ustaların 2NE1 hakkında yorumlarını oku … Benden iyi blecekmiş 2NE1’ı ya git ..

  • Ayn canim sana katiliuorum su yazilanlara bak
   2ne1 sevdigim tek grup sarkilarini da cokk seviuorim canli performanslarda gercekten cok iyiler hele ki cl cl ye asla laf soletmem
   Tek idolum ve harikaa.

 9. Ayrıca Dara’nın sesi iyi olmasaydı Filipinler’deki yarışmada son 3’e kalmaz albüm yaptırılmazdı !!!!

 10. Allah aşkına yaa… Göz var izan var. Biz kör müyüz ?? O kadar insan,o kadar ‘ HAKİKİ BLACKJACKLER ‘ kör mü?? Sen rahat ol canım biz gerçeği biliyor ve görüyoruz. Bu kadar mı düştünüz ?? Artık dayanamıyosunuz dmi bu kadar yükselmelerine.. sevilmelerine… ne yapacağınızı şaşırmış durumda sürekli 2NE1’a hakaret ediyor bi şekilde senin dediğin gibi nakavt etmeye çalışıyorsunuz. Yedirmiyiz lan biz 2NE1’ı ? Yedirirmiyiz lan biz CL’i,DARA’yı,MİNZY’i,BOM’u ?? Tabi herkesin fikirleri var her ne kadar boşta olsa bi şekilde konusmak için konusuyorsunuz. Bide komik olan ‘En sevdiğim kız grubu 2NE1’diyebiliyorsunuz. Ne hakla lan ??? 2NE1’ı dinlemeyi bile hak etmiyorsun. YAZIK !! O kadar mükemmeller ki ne yapsakta kötülesek diye şaşırmış durumdasınız. Cidden YAZIK.

 11. Özellikle dara konusunda kesinlikle katılıyorum. Bende bu dara bi bana mı yapmacık geliyo diyodum . Yeteneksiz olduğu kesin ama bunu böyle yapmacık haraketlerle masum ayaklarına yatarak örtmeye çalışması onu daha da itici yapıyo. Doğal davransa gerçekten eksiklerini görmezden gelebilir ve hayranı bile olabilirim ama dara gerçekten çok itici , o hareketlerini izlemeye bile dayanamıyorum

 12. 11 yaşındayken ailesi iş için Filipinler’e taşınmışlardır.

  Dara 2NE1’ın İletişim Direktörü olarak bilinmektedir. Popülerliğini Filipinler’de katıldığı ABS-CBN’nin Star Circle Quest programında kazanmıştır.
  Dara 2NE1’dayken ilk solo şarkısı olan “Kiss” i 2009 yılında yayınlanmıştı. 2010 yılında 2NE1’ın ilk stüdyo albümü olan “To Anyone” albümünde yer almıştır.Okul aktiviteleri sırasında Sandara, ABS-CBN Corporation Channel2’nin Talent Center programınının yeteneği Pauleen Luna ile tanıştı.Utangaç Sandara’yı Star Circle Quest’in düzenlediği ses yarışmasına katılması için cesaretlendi, bu yarışmanın amacı gerçek yetenekleri bulmaktı.

  Sezon boyunca programda toplam 10 yarışmacı kalmıştı.Programın final bölümünde de Dara toplam 500.000 oy toplayarak yarışmada 2. olmuştu. 1. ise Hero Angeles adlı bir yarışmacı olmuş.

  Yarışmanın bitmesinin ardından ABS-CBN ile projelere devam edip Filipinler’de birçok eğlence programına katılmıştır ve ardından tam 6 şarkıdan oluşan “In Or Out” adlı mini albüm çıkarmıştır. Albüm en az 60.000 kopya satmıştır. Daha sonrada toplam 4 filmde oynamıştır.Aralık 2007’de YG CEOsu Yang Hyuk Suk, ABS’nin “My Name Is Sandara Park” belgeselini izlemiştir ve Dara’yı orada keşfetmiştir.2009 yılının Ağustos ayında, Park G-Dragon’ın solo albümü “Heartbreaker”dan “Hello” adlı parçada düet yaptı. Müzikal etkinliklerde iki kez ve G-Dragon’ın solo konseri Shine A Light’da bir kez şarkıyı canlı olarak seslendirdiler.7 Eylül 2009 tarihinde, Dara 2NE1 üyeleri arasından ilk dijital teklisini yayınlayan üye oldu. Teddy Park’ın yapımcılığını yaptığı “Kiss” adlı teklisi Oriental Brewery’s Cass Beer adlı markanın yayın şarkısı oldu. Şarkının müzik videosunda K-Drama oyuncusu Lee Min Ho da yer aldı. Şarkıya ayrıca üyelerden CL rap yaparak eşlik etti ve parça Gaon Listelerin’de 5. sıraya yerleşti. Filipinler’e ilk gittiğinde konuşulan dili bilmediği için arkadaş çevresinde dışlanmış. Okula devam etmekte zorlanmış. Herşeyin iyi gitmeye başladığı zamanlardaysa, oyunculuk ve modellik yapmaya başlamış ve bu sayede yavaş yavaş tanınmış. Kore’ye gidip orada eğitim almayı düşünen Dara, taşındıktan sadece 6 ay sonra Filipinler’e geri dönmek zorunda kalmış. Ama orada da eski popülerliğine ulaşamamış. Derken babası dolandırıcılık suçuyla tutuklanmış. Bu nedenle Dara ailesinin sorumluluğunu almak zorunda kalmış. Üzerine bir de babasının, Dara’nın o zamana kadar eğitimi için biriktirdiği tüm parayı aldığı ve başka bir kadınla ilişkisi olduğu ortaya çıkmış. Babası nedeniyle imajı tamamen sarsılmış, hatta para kazanabilmek için istemediği firmaların iç çamaşırı modelliğini yapmak zorunda kalmış. Fakat bu durum da hoşuna gitmediği için bir süre sonra ailesini alıp Kore’ye geri dönmüş.İşte o andan itibaren YG’deki hikayesi de başlamış.YG gibi yetenek avcısı ve piyasanın kurdu olan bir yapımcının Dara için söyledikleri her şeyi özetliyor bence.
  Dara, imkansızı başardı! -YG( http://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfl1/v/t1.0-9/12744119_10204388374628587_872141063215495792_n.jpg?oh=db8e77cd88316a81be1c167da788dcbb&oe=576D31FD)

 13. Yaa mk gerizekalılardan başka bişi deiller ben tam tersine CL ve GD nin sırf böle dicekler diye çıkmadıklarını düşünüyorum çünkü CL karakteri güçlü bi kadın ve güçlü olmak da istiyo ve bnce başarıyo da sırf adı GDnin sevgilisi diye tanınmasın diye çıkmıyolar bence yoksa çoktan zilyon kez çıkarlardı bnce tek neden de bu CL kendini dünyaya tam anlamıyla tanıtınca sevgili olduklarını açıklicaklar onlar da görcekler mk düşünsenize GDnin googleda CL in sevgilisi diye arandığını smxkx 😂😂 ayrıca dara ya da ben sadece GD yüzünden antiler var falan sanıyodum fandoma ilk girdiğimde arkadaşım yanımda küfrediyodu sonra ben tanıdıkça tanıdıkça sevdim dara yı lan bu neyin kafası acaba o nası yapmacık olabilir yapmacık olan insanlar kendini tatlı sevimli ama sexy gibi göstermeye çalışanlar bnce o kız her halini paylaşıyo yaa güzelmiş çirkinmiş üstümde şu var bu var diye düşünmeden kesinlikle bu samamiyettir başka bişi deil herkes foto paylaşırken giyinip süslenirken onlar en doğal hallerini hiç düşünmeden paylaşıyorlar kardeş beni seven böle de sevsin diye ve bnce başarıyolar da ben seviyom meselaaa 😍😍😍

 14. yine 2ne1 bağlantılı bir şeyden bahsedicem.Çok uzun olmayacak bu ^^
  CL’in GD’nin ROD sahnesinde olacağını biliyorduk,bahsetmiştim de..İstemediğimi vs de..Ama biz ROD’u söyleyecek diye korkuyorduk,sesinin o şarkıya uymayacağını düşündüğümüzden..Korktuğumuz olmadı çünkü sahnedeki CL olsa da ses CL’in değildi.. burda bir hata yapıyorsun lydia nın sesi ve CL in sesini ayırt etmek çok kolay ve şuanda inaanki sinirlendim yazdıklarını okurken lydia yı o sahnede görsek daha mutl olurduk diyorsun o zaman o videoyu hiç izleme ki bu tür yorum yapma bu kadar basit.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s